הדולומיטים - אלפ די סיוזי

בבוקר שבת לקחנו אוטובוס מתחנת האוטובוסים של בולצנו (היא ממש במרכז העיר) לסיוזי (Siusi) המנומנמת כדי להגיע ממנה לרמה הגדולה ביותר באירופה, ונציגת הדולומיטים בטיול - Alpe di Siusi. פרטים, לוחות זמנים ואפילו כרטיסים מוזלים לאוטובוס יישמחו לתת לכם במשרד התיירות בבולצנו. כרטיס הלוך חזור עולה כחמישה יורו לאחד.

הנסיעה אורכת כשעה, בה האוטובוס מטפס על ההרים בדרך לסיוזי. בנסיעה יש נוף מדהים ממש, ולאנשים שרגילים למישורים, זה אפילו קצת קיצוני. בדרך ראינו במבי אמיתי מהחלון. זה היה די קול.

מסיוזי לוקחים רכבל לאלפ די סיוזי. כשתרדו בתחנה, אם משרד התיירות יהיה סגור, תתקשו קצת להבין היכן הרכבל. כאן אני ממליצה להאמין בעצמכם, ולהמשיך להביט מסביב, עד שבאווירת "איפה אפי?" יצוץ פתאום שלט סולידי המכוון לרכבל. הדרך לשם עוברת בין השאר בחצר פרטית של מישהו, אז אל תחששו יותר מדי שאתם הולכים לאיבוד.

לפני הרכבל יש קיוסק בו כל מיני אוסטרים וגרמנים שותים בירה, ואנחנו גם שיתפנו פעולה. הנסיעה ברכבל אורכת כרבע שעה – עשרים דקות. נדמה לי שהיא עולה 7.5 יורו הלוך חזור.

הנוף כשיורדים מהרכבל באלפ די סיוזיאלפ די סיוזי. לא רע בכלל

בדולומיטים יש אינסוף מסלולים. חלקם קשים, ארוכים ודורשים ציוד מיוחד. כל זה לא כל כך בשבילנו, וכשהתייעצנו במשרד התיירות לאן ללכת בדולומיטים, ביקשנו טיול קל למשפחות עם ילדים בעגלה. מאלפ די סיוזי היינו מרוצים עד הגג.

הדולומיטים - אלפ די סיוזידי נייס

עשינו שם סיבוב (משרד התיירות נסגר ב-12:00 ביום שבת, ואנחנו הגענו אחרי) של בערך שעתיים וחצי. הנוף באוקטובר היה מעין תערובת של פרובאנס, שווייץ, כפר באיטליה וברקע מגוון מהרי האלפים. היה ממש ממש כיף ויפה, והרגשתי קצת אווירת הרפתקה. הבאנו איתנו סנדביצ'ים מהשוק בבולצנו, מה שהתגלה כרעיון לא רע בכלל.

הדולומיטים - אלפ די סיוזילהבנתנו במעגל כתובים שמות ההרים בכל הכיוונים מסביב

מזג האוויר היה די הפכפך, אבל באף שלב לא היה קר בצורה מטורפת. חלק מהזמן המעיל שלי היה בתיק ולא עלי, ולבשתי רק שתי שכבות + כפפות וכובע שממש משפרים את העניינים. מה שכן, מקריאה על מזג האוויר בדולומיטים באוקטובר אפשר להבין שהסבירות לגשם פתאומי או רוחות קרות אינה נמוכה.

2 תגובות:

כרטיסים מוזלים אמר/ה...

בעיות במזג אוויר,אם רוצים לטייל אז זה בהחלט יכול לפגוע בפאן הטיול ,אני זוכר שרציתי לעשות טיול טראק כשטיילתי בניו זילנד היה יום ממש גשום,אז לא יכולתי לעשות את הטיול שרציתי לעשות בגלל שמזג האוויר לא נתן לי לעשות אותו,בעיית מזג אוויר פשוט לא הולכת עם טיול בטבע.

Unknown אמר/ה...

מלונות מומלצים ברומא (מהאתר ש בוקיניג דוט קומ)
http://goo.gl/Nb2Fe9

הוסיפו תגובה: