מסלוליסימו ותקציב

כשתכננו את הטיול, ידענו בעיקר שאנחנו רוצים להיות בערך שבוע ברומא, ובשאר הזמן להסתובב. את ההתלבטות בין צפון איטליה לדרום הכריעו כל מיני שיקולי מזג אוויר, החיים בתחבורה ציבורית, וההעדפה הברורה של אדם לראות את ונציה.

בתוך צפון איטליה, שיקול נוסף היה טיול קודם שלי באיזור שנתיים לפני. זה עלה למילאנו, לאגם קומו, לפירנצה ולג'נובה בביקור שלנו. כל המקומות האלו, אגב, מגה כיפים.

הטיול ארך 19 יום (18 לילות), בין ה-15 באוקטובר ל-2 בנובמבר.

אכן, המסלול טיפ טופכמובן שתמיד כדאי, בטיולים בהם נודדים, להמריא ולנחות ממקומות שונים. למרבה השמחה יכולנו לנחות בוורונה. סוכנת הנסיעות אמרה שיש טיסות ישירות לוורונה רק בשיא העונה, ושאנחנו ממש נהנים מהסבב האחרון שלהן. בכל מקרה אפשר לנחות במילאנו בכל ימות השנה.

עוד שיקול משמעותי הוא שאריזות וימי תיקים הם מוות. כדאי להכריז על מינימום של שני לילות בכל תחנה. תחבורתית, נסענו ברכבות בין כל התחנות בטיול.

המסלול, בגדול:


יש גם מפה גדולה יותר!

2 לילות בוורונה, כולל ביקור באגם גרדה >
2 לילות בבולצנו, כולל טיול לדולומיטים >
2 לילות בוונציה >
3 לילות בבולוניה >
2 לילות בפיזה, עם קפיצה ללוקה >
7 לילות ברומא

תקציב
הטיול עלה לשנינו יחד 31,000 ש"ח כולל הכל. יש לציין שהטיול לא התנהל בחסכנות. הקפדנו לאכול ולשתות במקומות טעימים וכיפים, לקחנו לא מעט מוניות, קנינו הרבה בגדים ושלל רב של לבלו וקוסמטיקה + מתנות לשני סטים של חברים ומשפחות, אחת מהן מרובת משתתפים. שער היורו לאורך הטיול היה בממוצע 5 שקלים.

שיט באגם גרדההחיים בחוג הסילון

כמה נתונים קצת יותר ספציפיים:

טיסות: 4,900 ש"ח (2,450 כל כרטיס). זהו משתנה משמעותי שאינו תלוי בכם, אלא בעונה, בהיצע ובלה בלה בלה.

לינה: 1,761 יורו לשנינו, ל-18 לילות. הממוצע ללילה הוא בערך 98 יורו, כשהדירה הנאה ששכרנו ברומא היא שמקפיצה אותו כלפי מעלה (אם מוציאים את רומא מהחשבון הממוצע ללילה הוא 73 יורו). אלמנט בו כן חסכנו בטיול הוא סצינת המקלחת בתוך החדר. לעיתים קרובות ההבדל הוא משמעותי בין חדר עם לחדר בלי, ולפעמים זו לא כזו דרמה.

ביטוח נסיעות: משהו כמו 200 ש"ח לשנינו.

תקציב יומי: בחישוב קצת גס, אחרי שמורידים מסך כל ההוצאות את שלושת הסעיפים שפורטו למעלה ומחלקים ב-2, יוצא שבממוצע הוצאנו ביום 450 שקלים (90 יורו) כל אחד. חשבון זה כיף!

6 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

וואו, חשבון זה באמת כיף! :)

אנונימי אמר/ה...

עכשיו ברור מה החזיק אותך ואת אלאן בזוגיות משך שנים. התשוקה למעקב אחר הוצאות!

וילות בטוסקנה אמר/ה...

חברים לא לכולם יש את אומץ להוציא כזה סוכם על טיול

מצד שני דרוש כאן אומץ גם להחליט לעשות הפסקה ופשוט לצאת לטיול כזה גדול

אנונימי אמר/ה...

נהניתי לקרוא כל מילה. עזרתם לי לתכנן את הטיול שלנו.
בהצלחה.

Shloimi אמר/ה...

אחלה בלוג, כייף לקרוא פשוט.
האמת שעזרתם לי לתכנן את הטיול בתאילנד שלי :)

תמשיכו לכתוב :)

אנונימי אמר/ה...

In addition, the country presents a tax-advantaged infrastructure for online gaming corporations. While Evolution started its operations in Cypress, which additionally 토토사이트 offered a worldwide EU gambling license, the corporate has expanded to Malta, Latvia, and Georgia. Evolution benefits from community results; as the corporate releases extra engaging video games and signs up operators, extra gamers participate, main to higher margins.

הוסיפו תגובה: